PAKŞAH OMURGA MASAJI
VE
AMETİST ENERJİ TAŞI
 TERA  

 

Sırt omurları tam on iki omurdan meydana gelir . Sağ ve sollu  çıkıntılarına göğüs kafesinin kemikleri birleşir.

       ( T1 )  Birinci sırt omuru. Birinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler; yemek borusu, akciğer , bileklerdir. Ayrıca bu sinirler sırt , göğüs , kolların iç kısmına gider. Birinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyinle organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ;  kalp içi ve dışı iltihaplanmaları , baş ağrısı , ellerde ve omuzlarda ağrılar.

 

                ( T2 )   İkinci sırt omuru. İkinci sırt omurundan çıkan sinirlerin  gittiği yerler ; kron er atar damarlar ve kalptir. Ayrıca bu sinirler göğüs ve sırtımıza gider.  İkinci sırt omurundan  geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyinle organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; kron er damar rahatsızlıkları , kalp iltihaplanması , kalp büyümesi ,nabız bozukluğu, solunum rahatsızlıkları , akciğer iltihaplanması , akciğer rahatsızlıkları , bronşit.

 

                         ( T3 )  Üçüncü  sırt omuru . Üçüncü sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; akciğer , nefes borusu , akciğer zarıdır. Ayrıca bu sinirler göğüs ve sırtımıza gider. Üçüncü sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir . Beyinle organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir. Bu rahatsızlıklar; zatüre , kalp rahatsızlıkları , akciğer  yetmezliği , akciğer rahatsızlıkları .


                     ( T4 )  Dördüncü sırt omuru. Dördüncü sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; safra kesesi safra yollarıdır. Ayrıca bu sinirler göğüs ve kürek kemiklerimize gider.  Dördüncü sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; idrar torbası rahatsızlıkları , sarılık , herpez hastalığı .


                      ( T5 )   Beşinci sırt omuru . Beşinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; karaciğerdir . Ayrıca bu sinirler göğsümüze ve kürek kemiklerimize gider. Beşinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir Beyinle organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; epilepsi , yüksek ateş , düşük tansiyon ,anemi , kan dolaşımında bozukluklar , eklem iltihabı.

 

                      ( T6 )  Altıncı sırt omuru . Altıncı sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; midedir. Ayrıca bu sinirler göğsümüzün ve kürek kemiklerimizin alt kısmına gider. Altıncı sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir . Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; ülser , gastrit , sinirsel mide rahatsızlıkları, hazımsızlık , mide yanması , mide şişkinliği , mide iltihabı, yemek borusu  hastalıklarıdır.

 

                        ( T7 )  Yedinci sırt omuru. Yedinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ;mide ve pankreas dır. Ayrıca bu sinirler göğsümüzün ve kürek kemiklerimizin alt kısmına gider. Yedinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir . Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; şeker hastalığı , ülser,  mide kanseri , mide iltihabı,

yemek borusu hastalığı .


                          ( T8 )  Sekizinci sırt omuru . Sekizinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; dalaktır. Ayrıca bu sinirler göğsümüzün ve kürek kemiğimizin alt kısmına gider.  Sekizinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması  ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; bağışıklık sistemindeki problemler, şeker hastalığı , safra taşı , sarılık , karaciğer büyümesi , bağırsak rahatsızlıkları .


                         ( T9 )   Dokuzuncu sırt omuru . Dokuzuncu sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ;  böbrekler ve böbrek üstü bezleridir. Ayrıca bu sinirler bel ve sırtımıza gider. Dokuzuncu sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir. Bu rahatsızlıklar ;  alerji ve deri enfeksiyonları .


                           ( T10 ) Onuncu sırt omuru. Onuncu sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; böbrektir. Ayrıca bu sinirler bel ve sırtımıza gider.  Onuncu sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyin ile organlar arasında iletilim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir. Bu rahatsızlıklar ; böbrek rahatsızlıkları , böbrek iltihabı ,  idrar yolu  iltihaplanması , kronik böbrek rahatsızlıkları , aort damarlarında rahatsızlıklar , bel ağrısı .

 

                         ( T11 )   On birinci sırt omuru. On birinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yerler ; böbrek ve idrar yollarıdır. Ayrıca bu sinirler karın ve bel bölgemize gider. On birinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir. Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; sivilce,ateşlenme,egzama , cilt hastalıkları .

 

                         ( T12 )     Onikinci sırt omuru . Onikinci sırt omurundan çıkan sinirlerin gittiği yer ; ince bağırsaktır.  Ayrıca bu sinirler kasık ve bel bölgemize gider. Onikinci sırt omurundan geçen sinirlerin sıkışması ile ağrı ve his kaybı meydana gelir . Beyin ile organlar arasında iletişim kesildiği için bu bölgelerde ve organlarda rahatsızlıklar meydana gelir . Bu rahatsızlıklar ; romatizma , ishal , kalın bağırsak iltihabı , sinir zayıflığı , cilt iltihabı.

 

 

Bilgi akımının düzensizliğinden dolayı ortaya çıkan problem omurgayı tekrar sağlıklı konumuna sokarak sinirlere olan baskıyı ortadan kaldırıp düzelmesini sağlayarak kurtulmak gerekir.